LC FORFUN PRAHA vs. LC OLD DOGS PLZEŇ (1:6, 4:3, 4:4, 8:3) 17:16
9.5.2010, 19:30, LCC arena Radotín

Když v čase 0:37 otevřel skóre domácí Torn, nikdo z přítomných diváků netušil, že je to na dlouhých sedmnáct minut poslední domácí zásah do černého. V dalším průběhu první čtvrtiny se trefovali již jen hosté, a tak v čase 17.20 svítilo na časomíře skóre 1:7 a zdálo se, že plzeňští hráči v klidu dokráčejí k vítězství.

Mladíci z Forfunu se ovšem nevzdali, zlepšenou hrou v útoku se dostali opět do zápasu a postupně zkracovali náskok soupeře. Krátce před poločasem snižoval Matěj Barák po ukázkové kombinaci s Petrem Tornem na rozdíl tří branek 5:8.

V průběhu třetí čtvrtiny se misky vah začaly opět převažovat na stranu Old Dogs a zejména díky aktivitě bývalého reprezentanta Martina Preislera byl náskok krátce před třetí přestávkou opět šestigólový ve prospěch hostů.

V závěrečné čtvrtině zápasu připravila divákům velkou podívanou dvojice domácích opor Petr Torn a Adam Kostka. V rozmezí pouhých deseti minut se Torn trefil pětkrát a Kostka dvakrát. Domácí rázem vedli o dva góly a hosté jen nevěřícně kroutili hlavou, jak prohospodařili jasný náskok.
O převaze ForFunu v poslední čtvrtině svědčí také statistiky, které ukázaly, že domácí hosty přestříleli 22:7. V posledních minutách utkání se ještě podařilo plzeňským snížit na rozdíl jediného gólu, ale více již nestihli.

Krásné a dramatické utkání opět prokázalo, že v lakrosu není ani šestigólový náskok pouhých 16 minut před koncem utkání jistotou.

Forfun se střetne s vítězem duelu LC Pardubice–LC Slavia Praha o celkové 5. místo. Poražení Old Dogs se utkají s poraženým ze stejného zápasu o konečné 7. místo.


 

Zápis zde

 

Převzato z webu www.sport.czMatěj Kretík #16
 

 

Webdesign and code / Pecka Media Studio 2009