FALCON MILLIONAIRES vs. LC FORFUN PRAHA (2:3, 4:4, 0:3, 0:3) 13:6
6.5.2010, 19:30, LCC arena Radotín

Zcela jiná je situace ve čtvrtém duelu – v radotínském utkání generací mezi mladíky z týmu ForFun a zkušenými Falcony. Ve vzájemných střetnutích letošního ligového ročníku se obě mužstva podělila o vítězství rovným dílem a jejich čtvrtfinálový souboj bude zcela jistě nejzajímavější. Falcons se do závěrečných bojů posílili o několik zkušených hráčů – Petra Gheorgheho, Lukáše Neužila a Martina Veselého, kteří se nevešli na soupisku Custodes. Oproti tomu Forfun vyměnil gólmana Dominika Siku a středopolaře Miroslava Jakše, kteří naopak postoupili do kádru Custodes, za nadějné mladíky, útočníka Matěje Baráka a brankáře Jakuba Mareše.

V posledním, velmi očekávaném čtvrtfinále ve čtvrtek večer na sebe narazily čtvrtý a pátý tým tabulky, ForFun a Falcon Millionaires. Oba týmy hrají pod hlavičkou radotínského Sokola a to dávalo souboji pikantní nádech. A k tomu se samozřejmě přidává i obvyklá rivalita zápasů „starých“ proti „mladým“.
Tým Falcon, ve kterém se soustředí hráči, kteří už z nejrůznějších důvodů ukončili špičkovou kariéru, do závěru sezóny posílil o několik zkušených hráčů z elitních Custodes. Hráči jako Neužil či Gheorghe patřili ještě v loňském finále mezi opory mistrovského celku, ale vzhledem k tomu, že se nemohli zúčastnit zimní přípravy, byli uvolněni právě do Falcons. Naopak z ForFunu se na play-off posunul do Custodes brankář Dominik Sika, kádr místo něho doplnil na pozici gólmanské dvojky junior Jakub Mareš.

Samotné utkání, hrané před početnou diváckou návštěvou, bylo velmi dramatické. V polovině zápasu byl stav 7:6 pro Falcons a fanoušci obou celků s napětím očekávali vývoj druhé půle. V té se začala projevovat větší zápasová zkušenost Falconů. Ti stíhali pokrýt v obraně nebezpečné střelce ForFunu, kteří působili místy v útoku trochu bezradně a nedokázali se prosadit ani v řadě přesilovek. Naopak na druhé straně exceloval střelec Patrik Procházka a zejména jeho zásluhou Falcons navýšili vedení až na konečných 13:6. Patrik Procházka skóroval v zápase celkem osmkrát. Naopak všechny střely ForFanů v druhé půli zneškodnil skvělý brankář Pešek. Důraznější obrana, které se mohla spolehnout na svého brankáře, byla nakonec hlavním důvodem výhry Falcons. Ti kupodivu dokázali s výrazně mladšími ForFuny až do konce zápasu držet krok i co do fyzičky. Na poslední čtvrtinu vystřídal Šamalíka v brance ForFunu mladíček Mareš a ačkoliv dostal 3 góly, blýskl se při svém debutu v seniorské soutěži několika velmi dobrými zákroky. Pro český lakros je určitě do budoucna velkou nadějí.