Úvod nového ročníku NBLL 11/12 a zápas proti Highlanders LT.

Pár slov na úvod o tom co se událo před startem nové sezóny…

Morálka týmu, co se týče tréninku se pohybovala pod bodem mrazu, samozřejmě jsme to doháněli jinými aktivitami, ale o tom radši někdy jindy. Jednou z největších změn je, že tým opustil zakladatel, hrající trenér a jeden ze základních pilířů týmu Adam Kostka. Adam se rozhodl přestoupit do LCC Radotín a toto rozhodnutí má samozřejmě své důvody, na které jsem se zeptal přímo Adama.

Adame popiš prosím danou situaci a tvé rozhodnutí.

Adam:  Po posledním mistrovství světa v lakrose, které se konalo v Praze, svitla
neuškodí a vyzkouší si zase jinou herní sestavu, prosadí se jiní hráči,
naberou třeba i nové zkušenosti. Neshledávám v tom žádnou zvlaštní negativu.
Zachvíli jsem zpět
.

Další novinou je právě angažování nového trenéra, který se rozhodl to s námi zkusit a ujmout se nás. Uvidíme co se z toho vyklube a kdyžtak se v příštím reportu zaměříme právě na toto téma, jelikož Roman tým zatím poznává…

Podíváme-li se na soupisku nalezneme tam ještě další změny, jako je přestup z LCC Wolves navrátilců Radka Begeniho a Michaela Fáry. Dále se nám konečně zrevitalizoval Vítek Machál, který se jako ofenzivně laděný hráč držící lakrosku na levou stranu v tuto dobu velmi hodí. Na druhou stranu, pro zranění, následované operacemi jsou mimo hru epesní hráči Pavel Vaněk a Jiří Procházka. Mimo hru se také nachází Michal Nejedlý.

A nyní už k zápasu pod Králickým Sněžníkem proti domácímu týmu LT Highlanders. Již tradičně jsme se nesešli v kompletní sestavě, nepočítajíce výše uvedené zraněné hráče nám chyběli i jiné opory jako je Martin Šrůta, Šimon Tůma a Matěj Kretík, či navrátilec Michael Fára. Ačkoliv je to neuvěřitelné, tak 1. října nad sportovním areálem v Králíkách a vůbec v celém okolí nebylo na obloze ani mráčku. Pro někoho radost, pro někoho už méně. Například na obličeji Petra Torna bylo vidět, že radost nemá a z jeho výrazu se dalo vyčíst, že se na zápas připravoval už noc předem. Jinak na tom byl Tomáš Rod, který hned po příjezdu zdokonaloval svůj um a když se k němu přidali i ostatní hráči, jako třeba David Stanovský bylo na hřišti opravdu veselo a hlavně mimo hřiště velmi nebezpečno. Míčky lítali všude kolem a za přispění Slunce se občas stávali neviditelnými. Ovšem největší radost před zápasem měl zřejmě Radek Begeni, který při několika svých poskocích na střídačce ukázal svou sílu lehce ztrouchnivělému prknu v podlaze. Ano, ano nálada byl vskutku veselá a proto po lehkém běhu s protažením se tým uchýlil do kabiny k části teoretické. Čtyři minuty před začátkem utkání stadion ulehl do temnoty, neboť hráči v černých dresech se odhodlali vyběhnout ze své kabiny. Na rozchytání brankáře již nezbýval čas a po strávení pokřiku domácího týmu „Kdo leží, neběží!“  si hráči v černých dresech s klaunem na prsou a číslem na zádech začali uvědomovat, že jde do tuhého, proto také zvolili improvizovaný pokřik „Kdo nespí, nezaspí!“ (pozn. red.: Odjezd z Prahy 7,00) a pak nemohlo následovat nic jiného než cirkus.

První gól vsítil do branky  domácích David Stanovský  v čase 3,15. V čase 3,22 již svítil na ukazateli stav 0:2, když se rovnou z vyhraného face-offu prosadil kapitán Tomáš Žipaj. Poté následovala ne příliš pohledná fáze hry, která byla doprovázená spoustu chyb. Po vyloučení Karla Holase se v přesilovce dokázali prosadit i domácí, za které skóroval v čase 7,16 Martin Macek. Do konce první části se toho již moc zajímavého neudálo a tak stav po první čtvrtině byl 1:2. Ať už z pohledu diváka nebo samotných hráčů se na hře obou týmů oproti 1. čtvrtině nic nezměnilo a tak nadále probíhal souboj obran proti bezzubým útokům a když už se podařilo někomu dostat do slibné šance, případně se dostat do breakové situace, tak ztroskotal na brankáři. Ve 24. minutě byl dokonce kapitán ForFunu nucen vzít si timeout, jelikož hra byla opravdu až ostudná.  Minutu a 9 sekund před koncem 2. čtvrtiny vzal osud do svých rukou Karel Holas, který prchl obráncům a nejspíš si řekl, že pupek domácího brankáře už je naplněn dosti střelami a tak prostřelil domácího brankáře mezi betony.  Při tomto gólu jásala dokonce i domací fanynka a kdyby neměla sluneční brýle, určitě bych řekl, že ukápla i slzička dojetí. Poté následovala poločasová přestávka, o které si bylo co říct. Chyběla bojovnost, nasazení, soustředění a hlavně vstřelené branky. Jedním z mála kdo by snesl kladnou kritiku byl Štěpán Weiss, který ač hrál svůj první ligový zápas, tak svým nasazením a bojovností vypadal jako jeden z mála kdo chce jít té výhře trochu naproti. Začátkem 3. čtvrtiny bylo znát nějaké to zlepšení, které vyústilo 4. gólem FF ve 34. minutě, který zařídil po dlouhé nahrávce brankáře Dominika Siky a příhře Tomáše Žipaje zkušený Petr Gheorghe. Dále se v této periodě ještě prosadil Tomáš Žipaj a tak před poslední čtvrtinou svítil na tabuli stav 1:5. Na začátku 4. čtvrtiny se ještě dohrávala přesilová hra FF, kterou ihned po vyhraném face-offu Tomáše Žipaje využil s ledovým klidem Petr Torn. V 50. minutě se k míčku na polovině domácích dostal premiant Marek Begeni a zasunul přesně mezi nohy domácího brankáře, neskutečná podívaná milí přátelé. Závěr zápasu skončil lehčí potyčkou Žipaje s Řihákem, ale i přes domáhání se fanoušků a hráčů po nějaké show se vše obešlo bez jakéhokoliv kontaktu. Závěrem při precizně vybraném timeoutu FF, kdy už o nic nešlo odešel ze hřiště za potlesku střídačky skvěle chytající Dominik Sika, který ze 24 střel na bránu pustil za své záda pouze 1 a dosáhl tak téměř 96% úspěšnosti.

Highlanders LT - ForFun 1:7 (1:2, 0:1, 0:2, 0:2)

Žipaj (2+2), Begeni (1+0), Gheorghe (1+0), Holas (1+0), Stanovský (1+0), Torn (1+0); Martínek (0+2), Klíma (0+1), Máchal (0+1), Sika (0+1)