Radotínské derby ForFun vs. Falcons Millionaires.

Ve středu 12.10.2011 se od 19,00 hodin utkali za sychravého počasí na radotínské půdě hráčí ForFun a Falcons Millionaires. Falcons nastoupili na jejich styl v poměrně početné sestavě, kdy z podstatnějších hráčů postrádali Bejšovce a Neužila, který podstoupil operaci kolene. Tímto Lukášovi přejeme hodně štěstí a síly k brzkému návratu a hřiště. Na soupisce ForFun se od posledního utkání moc nezměnilo, snad jen, že nastoupil Martin Šrůta, který ale po obdržení rány do kolene byl zrhuba ve čtvrté sedmině zápasu nucen odstoupit. Na střídačce se, ale také již objevil trenér Roman Pokorný, který svými zkušenými radami a podporou přispěl k prvnímu vítězství ForFun na domácím hřišti v této sezóně.

Zápas začal ve vlažném tempu a v čase 1,44 se po chybě střídačky FF naskytla Falcons výhoda přesilové hry. Ovšem zkušení hráči Falcons tuto šanci otevřít skóre zápasu nevyužili. První gól tak padl do sítě Jiřího Peška, kdy se v čase 4,11 po dlouhé nahrávce brankáře Dominika Siky prosadil Petr Gheorghe. Falcons ovšem nenechali svítit na tabuli stav 1:0 příliš dlouho, když se na začátku 7. minuty prosadil Mirek Knotek. Do konce první periody se ani jednomu týmu nepodařilo prostřelit dobře chytající brankáře. A tak se nastoupilo do začátku 2. čtvrtiny za stavu 1:1. ForFun se snažili zlepšit hlavně hru útoku a toto snažení vyústilo jejich 2. gólem, o který se postaral v čase 16,45 kapitán Tomáš Žipaj. Zhruba o 3 minuty později se naskytla breaková situace, kdy se po nahrávce Petra Torna prosadil bomber ze zadních pozic Marek Begeni, který si tak vylepšuje statistiku na 2 zápasy / 2 góly. Ve 24. minutě se prosadil nejnebezpečnější hráč Falcons s číslem 12, Patrik Procházka a upravil tak skóre na 3:2. Do poločasu ještě navýšil vedení Petr Gheorghe, který se po přihrávce na brankoviště od Tomáše Žipaje, trefil do odkryté brány Falcons. Po 32 sekundách po začátku 3. čtvritny se v přesilové hře prosadil opět produktivní Petr Gheorghe po asistenci Patrika Martínka a navýšil tak vedení o 3 góly. Poté ovšem následovali slabší chvíle hráčů ForFun, kdy v útočné fázi nedokázali přesněji střílet a přicházeli tak o spoustu míčů. Této fáze zápasu tak využili zkušení hráči Falcons, Procházka s Knotkem, kteří zařídili srovnání skóre. V čase 43,44 se opět po výborné nahrávce Dominika Siky prosadil jeden z nejstarších hráčů FF, Petr Torn. 20 sekund před koncem čtvrtiny ve výhodě trefil Patrik Procházka. A tak před závěrečnou čtvrtinou svítil na světelné tabuli stav 6:6. Na začátku poslední periody se obraz hry podobal sáňkařské sezóně v podání natěšených dětí ze sídliště, takzvaně nahoru - dolů. Hra se uklidnila až v čase 55,17 a to když přesně do pravého růžku Peškovi brány zamířil Tomáš Žipaj. Neuplynulo ani 43 sekund po této trefě, stačilo pouze 42 a poprvé v této sezóně vsítil důležitou branku Franta Klíma, kterému asistoval opět paradoxně brankář Sika, ze kterého se tak stal dvorní nahravač večera! Závěrem utkání ještě proběhla lehčí potyčka Radka Begeniho s Mirkem Knotkem, která stvrzovala dramatičnost tohoto utkání.

ForFun - Falcons Millionaires 8:6 (1:1, 3:1, 2:4, 2:0)

Gheorghe (3+0), Žipaj (2+1), Torn (1+1), Begeni (1+0), Klíma (1+0); Sika (0+3), Martínek (0+1)