II. zimní boxlakrosový turnaj na Jižním Městě

Přátelé, kamarádi... moudří již vědí a ti co nevědí se dozvědí níže. Již tradičně jsem se ujal článku já sám, jako samozvolený redaktor, asistent trenéra a hlavně koordinátor specialista přes střídání si vám všem dovoluji nabídnout nějaké ty švestičky...

Turnajový hrací systém 2x15 min (hrubý čas)

Pátek 3.2.

Turnaj pro nás začal už od 12,45 proti Bratislavě Bats. Nikdo netušil co čekat od prvního utkání, ale i přesto jsme byli jasným favoritem. A hned vám taky povím proč a alespoň si tak představíme naší útočnou sílu. Jména: Tomáš Žipaj, Petr Torn, Petr Gheorghe, Adam Kostka, Vojta Weiss, Franta Klíma, Vítek Máchal vzbuzovala strach a hrůzu obranám a brankářům, ještě dříve než utkání začalo. Úvod utkání byl sice pomalejší a trvalo nějakých 7 minut než se útočníci poprvé prosadili, ale nakonec stihli do konce půle nasázet 5 golů do sítě Bats. A tak jsme do druhé půle nastupovali lehce bez náboje a mysleli si, že se to nějak dopinká. Ale Bats se naopak dokázali vyhecovat a třemi góly v řadě dotáhli na 6:3, nicméně to nestačilo a po 2 gólech FF v závěru, skončilo utkání 8:3. Každopádně pocity z obrazu hry nebyli ideální, žádná pastva pro oči, ale na druhou stranu lepší než mrznout v -15°C venku.

V druhém zápase jsme nastoupili proti velké neznámé Open Teamu (Prague Sports), tým poskládaný tak nějak z kohokoliv, asi si to tak organizátoři nepředstavovali, ale co, nechme to být. V první půli jsme toho moc nepředvedli, útočná fáze opět pokulhávala, dá se říct, že občas tzv. padala na držku. První půle, stav 2:1 mluví za vše a tak si bylo o přestávce o čem poklábosit, je fakt, že jsme se byli předtím pěkně nadlábnout na Chodově, ale dát 2 góly za poločas brankáři, který vypadal, že nejspíše s boxlakrosem začíná je zkrátka málo. Nakonec jsme v druhé části ještě nějaké góly přidali a zápas skončil 8:1.

Poslední náš páteční zápas od 18,45 sliboval konečně nějaké drama, jelikož naším soupeřem byl domácí tým Jižní Město Sen. V tomto zápase šlo o hodně, jelikož se dalo předpokládat, že vítězství zaručí týmu 1. místo ve skupině A. Předem prozradím, že dominovali obrany a brankáři a proto si teď představme část našeho týmu, která se snaží eliminovat útoky soupeřů. Brankář: Dominik Sika ! Obrana: Marek Begeni, Radek Begeni, Šimon Tůma, Štěpán Weiss, Jarda Hanáček, Standa Fresl. Dá se říci, že kromě Marka a Šimona je to obrana méně zkušená, ale o to více bojující.

Kapitána Tomáše Žipaje jsem se dovlil zeptat jaké byli jeho pocity před zápasem.
Tomáš Žipaj:
(Pozn. red. Tomáš nabažený krásnými dojmy odpověděl na jiné utkání proti Jižnímu Městu viz níže a omlouvá se, tenhle zápas si už prý moc nepamatuje)

Vstup do zápasu se nám vydařil, asi to bylo tím nahecováním. Už koncem 2. minuty se nám podařilo vstřelit gól. Utkání se odehrávalo v poměrně dobrém tempu, tvrdá hra střídala rychlé brejky. Bohužel se ve 14. minutě po sprinterském souboji Tomáše Žipaje a jednoho mladého hráče Jižního Města zastavila. Jelikož mladík z JM se trochu nepochopitelně postavil 2 metry před mantinelem Tomášovi do cesty a následně odletěl k mantinelu, od kterého už se nezvedl (Přejeme brzké uzdravení a míň podobných hovadin). Ve 21. minutě se dokázalo Jižní Město prosadit v přesilové hře a stav byl 1:1. Pokračoval tuhý boj, který pokud si dobře vzpomínám rozhodl před koncem Vojta Weiss dorážkou z brankoviště. Ještě se prosadil Franta Klíma, ale gól mu bohužel nebyl uznán. A tak jsme mohli slavit výhru 2:1 a užít si vítězný páteční večer.

Sobota 4.2.

Zápas od 9,00 proti německému Teamu Bavaria, jsem prospal, ale s tím se počítalo a tak promluví hlas lidu. Každopádně nezávidihodná situace, hrát v sobotu ráno proti běhavým němcům. Za hlas lidu promluvil Marek Begeni: Houževnatý soupeř, který vyčnívá svou fyzickou připraveností a organizací. Tento ranní zápas jsme zvládli díky větším zkušenostem s boxlakrosovými zápasy, kluci jsou spíše fieldový hráči. Na začátku jsme prohrávali 0:2. V průběhu zápasu jsme ale dokázali otočit a minut před koncem byl stav 5:3, ale němcům se ještě povedenou akcí podařilo 4 sekundy před koncem závěr zdramatizovat. Jinak to bylo více méně v pohodě, hodně fyzický lakros se spoustou střel. Konečný stav 5:4.

Poslední zápas ve skupině jsme odehráli proti LC Pardubice s tím, že jsme měli už zajištěné první místo ve skupině. Tak na tenhle zápas už si moc nevzpomínám, ale víceméně v poklidném tempu... myslim, že útok přece jenom lehce tápal a Dominik opět skvěle zachytal.

Toť asi vše k zápasům ve skupině a nyní přejděme k vyřazovacím bojům.

První místo ve skupině nám zajistilo lehkého soupeře a to Jižní Město Jun., za který nastoupili mladí a méně zkušení hráči. Zápas už v úvodu rozhodl hattrickem během prvních 4 minut Tomáš Žipaj. Postupně jsme pak přidávali další góly a pomalu už mysleli na večerní odpočinek. Zápas nakonec skončil  9:3 a zůstávalo otázkou kdo bude náš soupeř v semifinále. Jestli favorizované Malešice nebo černý kůň Team Bavaria. V napínavém zápase nakonec v prodloužení zvítězil tým z Prahy.

Neděle 5.2.

Semifinálovým boj začal v pravé poledne, venku -15°C, na tribunách kde kdo a na hřišti unavení hráči ForFun ve skromné sestavě na rozdíl od soupeře. Tomu také odpovídal úvod zápasu. Malešice vlétli do utkání jako ženy do výprodeje hadrů a v 5. minutě už vedli 2:0. Na štěstí se ForFun vzpamatoval, zavřel krám a naopak odpověděl ve 12. minutě gólem Vojty Weisse. O přestávce bylo znát, že by jsme tenhle zápas mohli zkusit urvat. Solidně bránící obrana a skvěle chytající Dominik Sika, dokázali tým podržet a když se ve 22. minutě prosadil Adam Kostka, začínalo se téměř od znova avšak s rozdílem, že každý gól hodně přiblíží týmu postup do finále. Bohužel se naší útočné síle již nepodařilo prosadit a po chybě obrany jsme v čase 28,50 obdrželi branku, do konce utkání už žádná změna nenastala a tak svítil na tabuli konečný stav 2:3.

Na otázky 1) Jaké pocity jsi mě po prohře v semifinále proti Malešicím? 2) A jak si se cítil před utkání o 3. místo ? odpovídal Marek Begeni:

1) Pocity? Tak určitě příjemně unavenej a spokojenej pěkným zápasem, ve kterym jsme byli určitě více než vyrovnaným soupeřem, ale chybělo nám trochu toho štěstíčka... Malešice si to zasloužili, jelikož jsme udělali 3 chyby a oni je všechny potrestali...

2) Odhodlaný tam nechat vše a odjezdit to třeba po prdeli... určitě jsem chtěl vyhrát a potvrdit tak výhru ze skupiny.... motivace byla prostě velká a šance největšího úspěchu FF byla na dosah... cítil jsem trochu nervozitu jelikož naše obrana byla složena z nových hráčů a museli jsme o to víc s tůmičem (Pozn. red. Šimonem Tůmou) hrát na 15600334373. 76 %...

Kapitána Tomáše Žipaje jsem se dovolil zeptat jaké byli jeho pocity před a po zápase o 3. místo.
Tomáš Žipaj:
Před: Nálada super, nikdo v šatně si nepřipouštěl prohru. Hecovali jsme se navzájem a když přišel kauč tak bylo z jeho tváře poznat, že v nás má plnou důvěru a rozhodně nechce domu s prohrou. Po náročném víkendu jsem byl dost unavenej, proto rozcvičení a protažení trvalo obvzlášť dlouho. No a samotný zápas... viz níže

Zápas o 3. místo proti domácímu Jižnímu Městu Sen., venku -15°C, tribuny plné, únava veliká, takto to vypadalo před zápasem. Jako samozvolený asistent a vrchní předseda hecu, jsem před tímto utkáním nemusel ani vynaložit nějaké větší úsilí, abych circus bros probudil a nahecoval, jen jsem říkal, že ten pohár si zasloužíme a že ho prostě chci! V průběhu turnaje se naše hra zlepšovala a tak jsme si mohli i víc věřit. Prostě jsme do zápasu šli, že to urvem a to i v nějakých 13 hráčích, samozřejmě s kvalitní nehrající podporou jak ze střídačky, tak z tribun.

Hned od začátku všichni šlapali, obranný systém pentagon crossover 3000 fungoval skvěle již od začátku. Skvělý obranný systém, který se opíral jak o zkušené borce, tak i o méně zkušené hráče. Které svými překvapivými a o to více nepříjemnými výpady, nadělovali střelcům Jižního Města různé dárky v podobě stromů, soch, zdí a lokomotiv. Útok se dokázal prosadit koncem 5. minuty, jmenovitě Petr Torn. Zhruba za minutu a půl padl do brány Jižního Města další gól. Jižnímu Městu se nedařilo a tak to zkoušelo individuelně, ale ani tak nedokázali překonat obranu FF, případně v pohodě chytajícího Dominika Siku. Ještě do poločasu se podařilo překonat brankáře Jižního Města Adamu Kostkovi. A tak o přestávce svítil na tabuli krásný výsledek 3:0, nebylo co dodat, jen pokračovat v nastoleném tempu. Už 50 sekund po hvizdu zahajující druhou část se opět trefil Petr Torn a ujistil tak fanoušky Jižního Města, že jakýkoliv pokus o zvrat zápasu se konat nebude. Následovala část utkání, kdy jsme hráli spíše oslabení avšak útoky Jižního Města byli opět eliminovány a naopak začátkem 19. minuty Jižní Město znovu inkasovali, tentokrát se o to zasloužil Vojta Weiss. Poctivá obrana stále fungovala víc než dobře a bylo jasné, že už zápas nepustíme. Jižní Město naopak začínalo být pomalu čím dál tím víc frustrováno i když je pravda, že některé výroky rozhodčích jim v dobré náladě zrovna nepřidali. No a tak se závěrem utkání schylovalo k exhibici, každý si chtěl užít za přispění fandících diváků slastné chvíle na place. V 27. minutě ještě zarazili krásně hřebíčky do rakve Vojta Weiss a Petr Torn, jeden gól tedy po krásné kombinaci do prázdné brány, abych to uvedl na pravou míru. No a tak se tým Jižního Města po přísném vyloučení sesypal jak domeček z karet, s motivy panáčků s helmou a lakroskou v ruce, kteří umí líbezně nadávat. Vyústilo to v situaci, že muselo následovat trestné střílení. Na nájezd byl nominován za výborný výkon Jarda Hanáček a tak se vydal za aplausu tribun na cestu. Jak to viděl on, si můžete přečíst níže, nicméně bohužel svůj první gól nevstřelil. Zápas tak skončil 7:0 a tým ForFun obsadil solidní 3. místo v tomto turnaji. Někde jsem zaslechl ještě toto: Úžasný samozvolený asisestent Jiří Procházka s velezkušeným Romanem Pokorným hru dirigovali z lavičky jako Dvořákovu symfonii. Takže tímto děkuji sobě, Romanovi, celému týmu, všem co nás podpořili a všem přeji mír a lásku.

Tomáš Žipaj:
... nástup byl famózní, všichni makali jak šrouby, obrana i útok hrál podle instrukcí, které byly rozdány před utkáním v šatně. Během utkání jsem nepocítil žádnou únavu, protože jsme tvrdě dřeli během zimní přípravy. Všechna ta dřina a týmová hra nás nakonec dovedla k výsledku, který mne hřál nejvíc. Hrát o 3. místo s týmem jižního města a doslova nasázet 7 gólů během 30 minut a žádný neinkasovat je doslova sen:)... nástup byl famózní, všichni makali jak šrouby, obrana i útok hrál podle instrukcí, které byly rozdány před utkáním v šatně. Během utkání jsem nepocítil žádnou únavu, protože jsme tvrdě dřeli během zimní přípravy. Všechna ta dřina a týmová hra nás nakonec dovedla k výsledku, který mne hřál nejvíc. Hrát o 3. místo s týmem jižního města a doslova nasázet 7 gólů během 30 minut a žádný neinkasovat je doslova sen:)

Pan Jarda "Nájezdník" Hanáček by nám mohl odpovědět na pár otázek: 1) Jak ses cítil PŘED 2) PŘI 3) PO tvém nájezdu ?
Jarda Hanáček:
1) Nejdřív jsem si myslel, že si kluci dělaj srandu, ale pak jsem pochopil, že si ji nedělaj a že ho fakt pojedu
2) Když mi to poprvý vypadlo, tak jsem si řekl, že se nic neděje, horší už to bejt nemůže a kouknul jsem se na brankáře kam vystřelim, chtěl jsem to poslat do levýho rohu (no nakonec pupek)
3) Že snad budem i dál takhle vyhrávat, abych si ho mohl v budoucnu zase vyzkoušet a zkusit znova ten růžek (já ho jednou trefim)

Druhý se umístil LCC Radotín a první místo putuje do Malešic.

Co se týče zápisů a statistik, nejsou některé údaje zcela přesné, ale to se stává... Najdete je na stránkách turnaje zde.

JP#24

Za případné chyby se omlouvám... a těším se na další radosti
 

 
 

Webdesign and code / Pecka Media Studio 2009