Ohlédnutí za sezónou 2009 očima Adama Kostky

Letošní sezóna NBLL byla plná různých změn, které ji posunuly zase o trochu jinam. Především změna z již zaběhnutého systému jaro-podzim na podzim-jaro, což vedlo v letošním roce, ke zkrácení letošního ročníku, do kterého nastoupilo letos 13 týmů a mezi nimi i nový tým ForFun.

Mohu s radostí konstatovat, že se podařilo řeči, vznesené zprvu jen kdesi v hospodě, přenést do reality a řekl bych, že s poměrně úspešným výsledkem, který by mohl být za určitých okolností ještě lepší!! Ke vzniku týmu jako takového vedlo mnoho věcí, náhod. Zpočátku tvořila jádro parta kluků z hokejového ForFun Praha, na které se nabalili další, později neméně nadšení hráči, kteří byli doplněni ještě hráči z juniorského a seniorského Radotínského týmu, což v důsledku vytvořilo, myslím, velmi dobrou, novou a nadšenou partu v lakrosovém mini světě, což byl možná důvod návratu některých,  již skoro zapomenutých, lakrosových nadějí.

Po společném zhruba tříměsíčním, každonedělním trénování v hale v Mokropsích nás čekaly první boje v základních skupinách letošní ligy. Tým ukázal, přestože jeho lakrosové schopnosti nebyly na nejvyšší úrovni, že nebude snadným soupeřem pro nikoho, o čemž v konečném důsledku svědčí i to, že se umístil, přes již zmiňované skromné nesrovnalosti na 7. místě. Posunul tak za sebe týmy, pro které  je už skoro rutinou účastnit se každoroční NBLL.
O průběhu samotných změn, zápasů a novinek jste se již mohli dočíst na našich průběžně aktualizovaných stránkách. Zbývá říct, že pro mě a myslím, že i pro ostatní, kteří se podíleli na vzniku týmu, bylo novou, velkou a velmi silnou motivací znovu začít hrát a vidět nadšení kluků, kteří objevují prozatím velmi skromný a o to lepší svět lakrosu.

Další sezóna tak slibuje ještě  lepší výsledky, lepší zábavu, dokonce snad i několik nových hráčů. Pevně věřím, že se vše podaří udržet, zlepšit, posunout třeba ještě dál a motivovat tak další.

Na viděnou na hřištích, tribunách, společných akcích nebo kdekoliv jinde.

Adam Kostka  #20
kapitán a zakladatel týmu ForFun


 

 

Webdesign and code / Pecka Media Studio 2009