3.4.2009
8.zápas NBLL
LC ForFun vs SK Lacrosse JM

V 2. zápase LC ForFun čekal mnohonásobně těžší soupeř než byli v prvním Bratislava Bats. Navíc byl náš tým oslabený o zkušené hráče, kteří byli zranění a nebo byli jinak vytížení. Jižní Město 2. nejlepší tým posledních uplynulých ročníků NBLL neponechalo nic náhodě a hned od 1. minuty se ujali vedení. Obrana LCFF nedokázala zpočátku vůbec reagovat na útočnou sílu Jižního Města. Útok naše celku se nedokázal dostat do mnoha šancí, až na vyjímky, které stejně většinou zlikvidoval připravený golman LCJM.

A tak po 1. periodě byl stav 0:9. V 2. periodě se hra lehce uklidnila, LCJM začelo využívat kromě svých hlavních opor i ostatní hráče. A Adam Kostka dokonce dokázal vstřelit po pěkné akci gól. A tak v polovině zápasu svítil na tabuli stav 1:15.
3. čtvrtina byla z našeho pohledu nejvydařenější. Po úniku Ondry Kose jsme v této periodě vedli a za stálé podpory fanoušků jsme chtěli ukázat, že také umíme hrát dobrý lakros. Do konce periody jsme sice obdrželi 2 góly, ale i přesto se to dá považovat za solidní výkon. Do poslední čtvrtiny stihl dorazit Rosťa Zapletal, který byl plný sil a přivedl do našich obranných řad svou zkušenost a trochu energie. V poslední periodě si nám ani přes pár přesilových situací nepodařilo vstřelit gól. A Jižní Město se i přes dobrý a snaživý výkon našeho brankáře dokázalo prosadit. Svítil tak nakonec na světelné tabuli konečný stav 2:21.

Na závěr bych jménem celého týmu chtěl poděkovat fanoškům, kteří byli skvělý i přes nepžíznivý stav.
V dalších utkáních 11.4. a 12.4. se z Králíků budem snažit přívést 6 bodů. (JP)