ČTVRTFINÁLE
TJ Malešice vs. ForFun
13:4 (1:0, 2:2, 4:0, 6:2)

K nejduležitějšímu zápasu sezony, čtvrtfinále play off NBLL 2009, tým ForFun nastoupil značně oslaben. O hráčích kteří přestoupili jste již četli v předchozím článku, dále chyběli Procházka Tomáš, Skála Petr kvůli účasti na tréninku reprezentace do 17ti let, dále byly hráči buď zraněni, nebo z osobních důvodů nedorazili do Malešic. Přes všechny úskalí, nedostatek opor, malešický beton, řízení zápasu pouze jedním rozhodčím, (ne)viditelná malešická tabule atd. jsme chtěli dokázat, že i ta většina která drží lakrosky od prosince v ruce, dokáže bojovat a uhrát aspoň dobrý pocit ze zápasu. O výsledku bylo asi rozhodnuto před zápasem, svědčilo o tom i určité podcenění našeho týmu ze strany Malešic, když nechali půlku zápasu sedět svého i kapitána české reprezentace Martina Mrlíka. Boj začal velmi slibně, dlouho a vcelku dobře jsme bránily výsledek 0:0, až v čase 14:43, vstřelil první branku Malešic Tomáš Beran. První perioda tedy 1:0 pro Malešice. To nás nakoplo a viděli jsme že se zápas dá hrát a můžeme se poprat o slušný výsledek.

Druhá perioda se vyvíjela podobně jako první 10 minut bránění a občasného výpadu do malešické obrany. V čase 25:53 vstřelil po pěkné kombinaci s Tomášem Žipajem vyrovnávací branku Vojta Kindl. Byly jsme na koni, naše hra se začala zlepšovat a Malešice začínali být nervózní. Náš tlak vyvrcholil obrovským kiksem malešické obrany a v čase 27:09 Marek Begeni střílí vedoucí branku na 2:1. Tým ForFun byl v euforii a moc chtěl dokázat že nás trenéři Kostka, Zapletal a zkušení hráčí Torn, Žipaj za tak krátkou dobu něco naučili. Bohužel jsme zase nezvládli závěr periody a stejný hráč jako v první Tomáš Beran nám v čase 28:50 střílí vyrovnávací branku Malešic. A v čase 29:25 nám vedoucí branku Malešic střílí  Jindřich Plecitý. Snad 2 vteřiny před koncem druhé periody netrefil při zmatku u malešické brány naprosto odkrytou klec Tomáš Masařík a tak v polovině zápasu 3:2

Malešice začli cítit že to nepůjde tak lehce a o přestávce jim přišel na pomoc Martin „Harry“ Mrlík , který polovinu zápasu sledoval zápas ze střídačky. Začátek třetí periody jsme nezvládli položili nás dvě rychlé branky Jana Adamiece a gólem Martina Tolara a Ondřeje Čibery jsme po 3. periodách prohrávali 7:2. O postupujícím z tohoto čtvrtfinále bylo takřka rozhodnuto, ale výsledek byl pořád hratelný a vzdát jsme to nechtěli.

Na začátku 4. periody v čase 48:17 snížil na 7:3 Tomáš Žipaj a citíli jsme že by jsme mohli uhrát dobrý pocit a výsledek. Ale svůj hattrick završil Tomáš Beran 8:3 a dvěma brankami skompletoval také hattrick Martin Tolar 10:3, na 11:3 zvyšoval Kryštof Kotáb, další malešický hattrick si vystřílel  Jan Adamiec 12:3, v čase 58:38 našel nádhernou zadovkou Tomáš Žipaj na brankovišti volného Mirka Jakše a ten snížil na 12:4. Čtvrtý gól si nejlepší muž zápasu (soukromé hodnocení autora článku) Tomáš Beran připsal 8 vteřin před koncem, 13:4. Malešice se tedy mohli radovat s postupu do semifinále kde narazí na Jižní Město.

Závěrem bych chtěl poděkovat panu rozhodčímu, který zvládl zápas sám, velmi dobře. A pogratulovat Malešicím k postupu. Hráčům Malešic, jmenovitě Beran, Tolar, Adamiec k hattricku. A celému týmu ForFun, že neudělal ostudu a sehrál důstojné čtvrtfinále.

Kretík Matěj #16

zápis z utkání zde

 

Webdesign and code / Pecka Media Studio 2009